Ceny medycyny estetycznej – od czego zależą?

Często mówi się, że medycyna estetyczna wiąże się z wysokimi kosztami. To prawda. Warto jednak wiedzieć, co się za tym kryje i dlaczego tyle, a nie mniej.
Nie da się ukryć, że medycyna estetyczna ma pewne określone ceny, poniżej których nie powinno się schodzić. Jeśli są one zbyt niskie – powinny zacząć zastanawiać. To, co ustalił w swym cenniku sam lekarz, to nie tylko kwoty, które płaci się „za usługę”, lecz także dużo ważniejsze i poważniejsze rzeczy, niż może się wydawać.

Medycyna estetyczna – jaki koszt?

„Skąd te ceny?” –  pytają czasem pacjenci. Po pierwsze, dobry gabinet medycyny estetycznej to wysokiej jakości preparaty. A te – im lepsze, tym droższe. Raczej niewiele osób pozwoliłoby sobie na wzięcie specyfiku zamówionego z niepewnego źródła, np. na chińskim portalu. Dlaczego? Z obawy o własne zdrowie. Tak samo w profesjonalnym gabinecie, w którym pacjent powierza swoje zdrowie i piękno w ręce lekarza. Praca z certyfikowanymi, bezpiecznymi i dobrej jakości preparatami to zatem przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa dla obu stron.

Medycyna estetyczna – ważne jest doświadczenie i certyfikaty lekarza

Po drugie – dobry lekarz musi się nieustannie dokształcać. Czy przy wyborze gabinetu nie kierujemy się właśnie doświadczeniem lekarza oraz posiadanymi certyfikatami? A przecież lata szkoleń i pracy, by dzielić się pewnie swoimi umiejętnościami, to również spore koszty. Mamy więc kolejną składową cen, może najważniejszą nawet – bo czy da się wycenić odpowiedzialność za zdrowie drugiego człowieka?
Jest jeszcze coś, co należy wziąć pod uwagę: odrobina luksusu, którą powinien być dla pacjenta zabieg medycyny estetycznej. W końcu czy byłby on tak samo przyjemny, gdyby nie komfortowa atmosfera gabinetu?
Czy to dużo, czy mało… trudno powiedzieć. Jedno jest pewne – dobre rzeczy warte są swojej ceny. W końcu stawką jest nieocenione zdrowie i piękno.