Substancja korygująca zmarszczki mimiczne to bardzo skuteczny i popularny sposób redukcji zmarszczek powstałych w wyniku skurczów mięśni twarzy (zmarszczek mimicznych). Preparat jest podawany w odpowiednie miejsce, zgodnie z warunkami anatomicznymi (układ mięśni), co pozwala na uzyskanie perfekcyjnego efektu. Zabieg polecany jest zwłaszcza przy zmarszczkach mimicznych w okolicach czoła oraz oczu (tzw. „kurze łapki”). Substancja korygująca zmarszczki mimiczne pomaga także leczyć, np. migreny, nadmierną potliwość i bruksizm. Jako lek z powodzeniem stosowana jest również w innych dziedzinach medycyny, np. w neurologii czy okulistyce.

Zabieg nie wymaga uprzedniego przygotowania pacjenta. Toksyna potrzebuje czasu, by zadziałać, dlatego efekty są widoczne dopiero po kilku lub kilkunastu dniach od wizyty w gabinecie. Utrzymują się one zwykle przez parę miesięcy (do nawet pół roku), aczkolwiek zależne jest to od organizmu pacjenta. Gdy substancja korygująca przestanie działać, można ponowić jej podanie.

Istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu, w tym ciąża, karmienie piersią, niektóre choroby i alergie oraz stosowane leki, dlatego najpierw należy skonsultować się z naszym lekarzem.

Kielce – tutaj wykonasz zabieg – Gabinet Medycyny Estetycznej dr Karolina Pazera – kontakt >>>

Kwas hialuronowy to związek organiczny, wiążący wodę w skórze właściwej i będący spoiwem międzykomórkowym. Gdy jest go pod dostatkiem (w młodości), skóra wykazuje się sprężystością i gładkością. Z czasem jednak ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się i pojawiają się zmarszczki. Wówczas można poddać się zabiegom z wykorzystaniem kwasu hialuronowego (w postaci żelowego wypełniacza), aby spłycić powstałe bruzdy. Jako że kwas jest substancją naturalną, jest doskonale przyswajany przez ludzkie tkanki. Pozwala uzyskać świetny rezultat, gdy w grę wchodzą głębokie zmarszczki wokół nosa, ust czy policzków. Kwas hialuronowy stosuje się także podczas zabiegów modelowania twarzy (usta, policzki, nos, broda) oraz nawilżania ust. Substancja nie dość, że wypełnia, to jeszcze stymuluje skórę, dlatego nawet po wchłonięciu preparatu bruzdy zwykle pozostają mniej widoczne niż przed zabiegiem, a skóra jest gładsza. Efekt utrzymuje się średnio do roku.

Zabieg kwasem hialuronowym wykonywany w miejscowym znieczuleniu (maść), preparat zawiera także lidokainę.

Istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu, w tym ciąża, karmienie piersią, stany zapalne skóry, niektóre choroby i alergie, dlatego najpierw skonsultuj się z naszym lekarzem.

W naszym gabinecie pracujemy na markach Filorga, Stylage, Croma.

Kwas hialuronowy Kielce – tutaj wykonasz zabieg – Gabinet Medycyny Estetycznej dr Karolina Pazera – kontakt >>>

Zabieg iniekcyjny (mezoterapia), który polega na dostarczeniu wprost do skóry specjalnych preparatów (jak koktajle witaminowe czy osocze bogatopłytkowe). W szybki oraz skuteczny sposób dostarcza się tą metodą substancje, które leczą, stymulują, odżywiają czy poprawiają stan skóry. Lekarz dobiera właściwy preparat, a potem niezwykle cienką igłą, punktowo, wstrzykuje go w dolne partie skóry pacjenta. Efektami mezoterapii są: poprawa ogólnego wyglądu skóry i jej kolorytu, nawilżenie, odżywienie, odmłodzenie, regeneracja, zmniejszenie widoczności blizn lub cieni, stymulacja porostu włosów. Najlepsze rezultaty uzyskuje się przy serii zabiegów, ustalanych indywidualnie, zależnie od potrzeb pacjenta.

Mezoterapia nie wymaga specjalnych przygotowań, po zabiegu w okolicach wkłuć mogą pojawić się drobne zasinienia, to normalne i przejściowe. W ciągu doby po zabiegu należy unikać dotykania tych miejsc.

W naszym gabinecie wykorzystujemy preparaty: NCTF HA, Aquashine BTX, Croma Rich, oraz połączenia koktajlu witaminowego z kwasem hialuronowym, tzw. boostery.

Mezoterapia Kielce – tutaj wykonasz zabieg – Gabinet Medycyny Estetycznej dr Karolina Pazera – kontakt >>>

Gabinet dr Karolina Pazera jako jeden z pierwszych w Kielcach wprowadził tę nowość w medycynie estetycznej! Endolift to innowacyjna metoda laserowa, minimalnie inwazyjna, bezpieczna i skuteczna – to technika służąca do zwiększenia napięcia skóry i zmniejszenia tkanki tłuszczowej w różnych obszarach ciała i twarzy. Laser diodowy LASEmaR 1500, opracowany przez firmę Eufoton, którym dysponuje lekarz podczas wykonywania zabiegu, emituje fale o długości 1470 nm. Energia ta zostaje pochłonięta przez wodę i tkankę tłuszczową zarazem – dlatego urządzenie wpływa i na poprawę kondycji skóry, która utraciła swoje napięcie, i na zbytnie nagromadzenie tkanki tłuszczowej. Endolift zapewnia efekt liftingu oraz wyszczuplenia jednocześnie.

Rezultaty zabiegu endolift są już po pierwszej wizycie. Zabieg endolift nie wymaga powtórzeń ani specjalnych przygotowań. Do jego wykonania są wykorzystywane mikrowłókna, nieco grubsze od włosa, zatem ich podskórna aplikacja jest niemal niezauważalna dla pacjenta (bezbolesna).

Istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu, w tym ciąża, niektóre choroby i zaburzenia oraz przyjmowane leki, dlatego najpierw skonsultuj się z naszym lekarzem.

Endolift Kielce – tutaj wykonasz zabieg – Gabinet Medycyny Estetycznej dr Karolina Pazera – kontakt >>>

Zalety osocza bogatopłytkowego doceniane są od lat przez różne dziedziny medycyny, jak chirurgia czy ortopedia. W ostatnim czasie z powodzeniem sięgnęła po osocze bogatopłytkowe także medycyna estetyczna. Osocze pozyskuje się z pobranej krwi własnej pacjenta po odwirowaniu jej w specjalnym urządzeniu (wirówce). Taki koncentrat wstrzykuje się punktowo, by zrewitalizować skórę, napiąć ją, uelastycznić i odmłodzić. Osocze zawiera naturalne czynniki wzrostu, dzięki czemu jest substancją bezpieczną dla organizmu. Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowe skutecznie i bezinwazyjnie stymulują tkanki do regeneracji. Efekty są spektakularne.

Przed zabiegiem pacjentowi zostaje pobrana niewielka ilość krwi. Sam zabieg nie jest zwykle bolesny, ale pacjentom wrażliwszym niekiedy podaje się znieczulenie miejscowe (maść). Po zabiegu przez kilka dni należy unikać ekspozycji na światło słoneczne czy skrajnie niskich / wysokich temperatur.

Istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu, w tym ciąża, niektóre choroby i zaburzenia oraz przyjmowane leki, dlatego najpierw skonsultuj się z naszym lekarzem.

Osocze bogatopłytkowe Kielce – tutaj wykonasz zabieg – Gabinet Medycyny Estetycznej dr Karolina Pazera – kontakt >>>

W naszym gabinecie pacjenci mogą poddać się modelowaniu następujących obszarów:

 • UST
 • BRODY / ŻUCHWY
 • POLICZKÓW
 • NOSA
 • OWALU TWARZY

Decyzja o zabiegu modelowania wybranego obszaru twarzy bywa podyktowana wieloma czynnikami. Pacjenci mogą w ten sposób zlikwidować wrodzony defekt (np. asymetrię) lub spowodowany upływem czasu (np. opadające policzki), a niekiedy może to wynikać z chęci poprawy własnego wyglądu, który nie jest satysfakcjonujący. W trakcie zabiegu lekarz korzysta ze specjalnego wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, który jest wstrzykiwany pod skórę, dzięki czemu nadaje się pożądany kształt danemu fragmentowi twarzy. W ten sposób można:

 

– uwydatnić, wymodelować, podnieść opadające policzki

– zmniejszyć wgłębienia wokół skroni

– wymodelować kształt podbródka / żuchwy

– wymodelować kształt nosa

– powiększyć usta, wymodelować ich kształt, usunąć drobne zmarszczki wokół, nawilżyć suche usta, zniwelować dziąsłowy uśmiech

– nadać właściwy kształt owalowi twarzy

Zabiegi modelowania twarzy wykonuje się często w znieczuleniu miejscowym (maść), zwłaszcza w okolicach wrażliwych, jak usta. Znieczulenie podaje się na ok. 30-40 minut wcześniej. Po zabiegu mogą pojawić się opuchlizna i zasinienia, są normalnym objawem i ustępują one samoistnie. Zależnie od preparatu i organizmu pacjenta efekty są widoczne przez 6 do 12 miesięcy.

Istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu, w tym ciąża, niektóre choroby, alergie oraz przyjmowane leki, dlatego najpierw skonsultuj się z naszym lekarzem.

Modelowanie twarzy Kielce – tutaj wykonasz zabieg – Gabinet Medycyny Estetycznej dr Karolina Pazera – kontakt >>>

Hialuronidaza to naturalny enzym rozpuszczający kwas hialuronowy. Zabieg z jej wykorzystaniem stosuje się przeważnie, by usunąć z organizmu zbyt dużą ilość kwasu. Najczęściej likwiduje się w ten sposób nierówności powstałe po nieprawidłowej aplikacji wypełniacza, grudki oraz leczy się powikłania po źle przeprowadzonych zabiegach. Hialuronidazą można np. zmniejszyć rozmiar ust po zabiegu powiększenia, a także przywrócić ich stan pierwotny. Efekt podania substancji widoczny jest niemal po kilku minutach i z czasem staje się wyraźniejszy. Im szybciej od zabiegu z użyciem kwasu enzym zostanie podany, tym lepszy jest rezultat rozpuszczenia.

Podanie preparatu nie zawsze jest jednak możliwe. Przed zabiegiem pacjent zostaje poddany próbie uczuleniowej oraz gruntownemu wywiadowi. Istnieją też inne przeciwwskazania do wykonania zabiegu, w tym ciąża, karmienie piersią, niektóre choroby, przypadłości, obciążenia organizmu, alergie itd., dlatego najpierw skonsultuj się z naszym lekarzem.

Hialuronidaza Kielce – tutaj wykonasz zabieg – Gabinet Medycyny Estetycznej dr Karolina Pazera – kontakt >>>

Lipoliza to metoda iniekcyjna likwidująca nadmiar tkanki tłuszczowej. Polega na wstrzyknięciu specjalnego preparatu, który wnika do komórek tłuszczowych i wywołuje rozpad trójglicerydów wewnątrz nich. W efekcie tłuszcze są wydalane przez organizm pacjenta. Lipoliza to świetne rozwiązanie dla tych osób, które chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej w drodze innej niż bardziej inwazyjna i nie zawsze możliwa w ich przypadku liposukcja. Po około 3 tygodniach można już zauważyć rezultat działania substancji. Liczba zabiegów lipolizy jest uzależniona od grubości tkanki tłuszczowej, a między sesjami należy zachować 2-6 tygodni przerwy.

Lipoliza Kielce – tutaj wykonasz zabieg – Gabinet Medycyny Estetycznej dr Karolina Pazera – kontakt >>>

Osoby z problemem nadmiernej potliwości mogą znaleźć ratunek w zabiegu z wykorzystaniem substancji korygującej.Wstrzykuje się ją punktowo w niewielkich ilościach np. w dłonie, stopy czy pachy. Już po kilku dniach od aplikacji substancji pacjenci zauważają poprawę, czyli zmniejszone wydzielanie potu. Zabieg przynosi zwykle rezultaty przez kilka miesięcy (nawet do roku), w zależności od organizmu. Przeważnie niewymagane jest znieczulenie, jeśli pacjent jest jednak wrażliwy, można je zastosować.

Choć zabieg nie wymaga przygotowania, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania, w tym ciąża, karmienie piersią, niektóre choroby, alergie i zaburzenia oraz przyjmowane leki, dlatego najpierw skonsultuj się z naszym lekarzem.

Leczenie nadpotliwości dłoni, pach, stóp Kielce – tutaj wykonasz zabieg – Gabinet Medycyny Estetycznej dr Karolina Pazera – kontakt >>>

Osoby z bruksizmem, czyli niekontrolowaną aktywnością mięśni żwaczy, mogą znaleźć ratunek w zabiegu z wykorzystaniem substancji korygującej. Leczenie polega na wstrzyknięciu substancji, by rozluźniła ona mięśnie w obrębie szczęki. Znika problem z zaciskaniem zębów i zgrzytaniem. Poprawa jest odczuwalna już po tygodniu, a maksymalna relaksacja mięśnia następuje po 14 dniach. Efekt utrzymuje się przez wiele miesięcy. Podczas zabiegu przeważnie niewymagane jest znieczulenie.

Choć zabieg nie wymaga przygotowania, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania, w tym ciąża, karmienie piersią, niektóre choroby, alergie i zaburzenia oraz przyjmowane leki, dlatego najpierw skonsultuj się z naszym lekarzem

Bruksizm Kielce – tutaj wykonasz zabieg – Gabinet Medycyny Estetycznej dr Karolina Pazera – kontakt >>>

Zabieg Dr Cyj Hair Filler polecany pacjentom obu płci, mającym problem z łysieniem lub nadmiernym wypadaniem włosów. Podczas wizyty lekarz aplikuje ampułkostrzykawką nowoczesny preparat Dr. Cyj Hair Filler. Produkt, doceniany i nagradzany przez specjalistów, skutecznie zwalcza wypadanie włosów, wpływa pozytywnie na ich odrost, grubość oraz gęstość. Zabieg Dr Cyj Hair Filler ponadto stymuluje krążenie skóry głowy, zwiększa jej ukrwienie i pielęgnuje ją. Terapię można stosować przed i po przeszczepie włosów, a jej efekty są widoczne od pierwszej sesji. Rezultat po 4 zabiegach utrzymuje się mniej więcej przez rok, później serię należy powtórzyć.

Choć zabieg Dr Cyj Hair Filler nie wymaga przygotowania, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania, w tym ciąża, karmienie piersią, niektóre choroby, alergie i zaburzenia oraz przyjmowane leki, dlatego najpierw skonsultuj się z naszym lekarzem.

Dr Cyj Hair Filler Kielce – tutaj wykonasz zabieg – Gabinet Medycyny Estetycznej dr Karolina Pazera – kontakt >>>

Opadające powieki to z jednej strony problem natury estetycznej, bo twarz wygląda na smutną, zmęczoną czy starszą. Z drugiej strony niektórzy pacjenci z tą przypadłością mają po prostu kłopoty z normalnym widzeniem. W obu przypadkach można poddać się zabiegowi chirurgicznemu, który zwalczy problemy (wymagana wcześniejsza konsultacja). Sam zabieg plastyki powiek wymaga precyzji, ale nie znieczulenia ogólnego, a jedynie miejscowego. Lekarz nacina na górnej powiece skórę i usuwa jej nadmiar. Zakłada cienkie szwy, a w występującej naturalnie fałdce skóry ukrywa blizny. Szwy usuwa się zwykle po 7-10 dniach (zgodnie z zaleceniem lekarza). Okres rekonwalescencji trwa mniej więcej 2 tygodnie, a lekarz wydaje pacjentowi stosowne zalecenia, jak powinien on dbać o siebie w tym czasie.

Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu plastyki powiek, w tym ciąża, karmienie piersią, niektóre choroby i zaburzenia, dlatego najpierw skonsultuj się z naszym lekarzem.

Plastyka powiek Kielce – tutaj wykonasz zabieg – Gabinet Medycyny Estetycznej dr Karolina Pazera – kontakt >>>

PLAZMA stanowi nowoczesne, kompaktowe urządzenie do wykonywania różnych zabiegów estetycznych, np. liftingu powiek czy redukcji niektórych zmarszczek, blizn, przebarwień i rozstępów. Metoda jest nieinwazyjna, podczas niej nie korzysta się ze skalpela, skóra pacjenta nie zostaje więc przerwana. Działanie PLAZMY opiera się na sublimacji nadmiaru skóry poprzez koagulację (ściągnięcie) białka przy pomocy łuku elektrycznego. Zewnętrzna warstwa naskórka zostaje odparowana, następuje także pobudzenie produkcji kolagenu. Rezultatem jest napięcie skóry oraz poprawa jej jędrności.

Technika ta przynosi bardzo dobre efekty w obliczu problemów z opadającymi powiekami czy zmarszczkami wokół ust. Po zabiegu miejsca docelowe mogą być lekko podrażnione, ale to normalne i przejściowe. Okres rekonwalescencji jest stosunkowo krótki: gojenie to zwykle kilka dni (przeważnie do 3), choć każdy pacjent może inaczej reagować na działanie urządzenia. Już po tygodniu widać efekt zregenerowanej skóry. Aby uzyskać pełny estetyczny rezultat, można poddać się serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych.

Istnieją pewne wskazania przed zabiegiem i po nim, o których informujemy pacjenta w gabinecie. Istnieją również przeciwwskazania, w tym ciąża, niektóre choroby, dolegliwości czy przebyte zabiegi, dlatego najpierw skonsultuj się z naszym lekarzem.

Plazma Kielce – tutaj wykonasz zabieg – Gabinet Medycyny Estetycznej dr Karolina Pazera – kontakt >>>

Laser frakcyjny eCO2 jest nowoczesnym urządzeniem medycznym, które wykorzystuje się w przypadku różnych problemów, jak zmarszczki, blizny, rozstępy, przebarwienia itp. Pozwala uelastycznić oraz odmłodzić skórę, a także zmniejszyć oznaki fotostarzenia.

Podczas wykonywania zabiegu specjalny skaner tworzy na skórze sieć mikrowgłębień. Są one bardzo wąskie, a ich głębokość dochodzi do ok. 2,5 mm. Stopień mocy impulsów można regulować, tak by dostosować działanie lasera indywidualnie. W trosce o komfort pacjenta zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (maść). Po naświetlaniu skóra bywa podrażniona, może się też lekko złuszczać, co jest naturalnym następstwem zabiegu i etapem przejściowym leczenia. Stosowanie lasera CO2 daje efekty, które mogą być widoczne już po kilku dniach. Niekiedy określone przypadki wymagają serii zabiegów w określonych odstępach czasowych.

Istnieją pewne zalecenia przed zabiegiem: należy np. odpowiednio wcześniej unikać opalania, zrezygnować z niektórych leków. O wszystkich zaleceniach oraz przeciwwskazaniach do wykonania laseroterapii poinformuje Cię nasz lekarz, przed planowaną wizytą prosimy więc o konsultację.

Laser frakcyjny CO2 Kielce – tutaj wykonasz zabieg – Gabinet Medycyny Estetycznej dr Karolina Pazera – kontakt >>>

Dermapen to nowoczesne, wszechstronne urządzenie do mezoterapii igłowej. Zabieg z jego użyciem stanowi remedium na różne problemy pacjentów. Polega on na wprowadzaniu w skórę specjalnych substancji za pomocą mikroigieł. Igiełki pulsują, automatycznie nakłuwając powierzchnię skóry, dzięki temu możliwe jest dostarczenie odpowiednio dobranego preparatu w jej głąb, a także pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych. W efekcie skóra staje się odżywiona, nawilżona, jędrniejsza, gładsza, bardziej elastyczna. Mezoterapia wykonana dermapenem bywa stosowana niekiedy też przy: płytkich zmarszczkach, powiększonych porach, bliznach, przebarwieniach czy rozstępach.

Zabieg jest bezpieczny (wymienne igły), nie należy do mocno inwazyjnych. Przebiega w znieczuleniu miejscowym (maść). Głębokość nakłuć jest dostosowywana przez lekarza i zależy przede wszystkim od miejsca, w którym mezoterapii się dokonuje. Miejsca mikronakłuć mogą być lekko podrażnione, ale to normalne i przejściowe. Najlepszy rezultat uzyskuje się dzięki serii zabiegów przeprowadzanych w określonych odstępach czasowych.

Istnieją przeciwwskazania do wykonania mezoterapii z dermapenem, w tym ciąża, karmienie piersią, niektóre zaburzenia, choroby i alergie lub stosowane terapie/leki, dlatego najpierw skonsultuj się z naszym lekarzem. Również po zabiegu należy zastosować się do kilku zaleceń, o których poinformuje lekarz.

Dermapen Kielce – tutaj wykonasz zabieg – Gabinet Medycyny Estetycznej dr Karolina Pazera – kontakt >>>

Needle Shaping to niezwykła innowacja na rynku medycyny estetycznej. Metodę opracował w 2012 r. Włoch dr Giorgio Fippi. Zabieg należy do naturalnych i skutecznych sposobów na poprawę wyglądu oraz kondycji skóry. Jest to rodzaj terapii autologicznej, wykorzystującej zdolności regeneracyjne organizmu. Procedura przypomina na pozór akupunkturę, ponieważ w głąb skóry wprowadza się cienkie igły. Jednak na tym podobieństwo się kończy. Needle Shaping to mikroprzeszczep włókien kolagenowych, bez nacięć, bez podawania preparatów lub innych substancji. Po wykonaniu serii nakłuć za pomocą specjalnego urządzenia do igieł dostarczany jest prąd o określonej częstotliwości. Dzięki temu zostają pobudzone naturalne procesy odnowy i regeneracji skóry. Poprawia się jej napięcie, zmarszczki się wypłycają, rysy twarzy zyskują młodzieńczy kształt, a co najważniejsze – efekty te są bardzo naturalne, nieprzerysowane, a przy tym trwałe i postępują wraz z produkcją nowego kolagenu.

Wskazania do zabiegu needle shaping:

 • skóra wiotka, pozbawiona jędrności
 • drobne zmarszczki
 • utrata owalu twarzy
 • opadające policzki
 • zapadnięta okolica oka
 • chęć lekkiego wypełnienia ust
 • blizny

Zalecamy przeprowadzenie serii zabiegów, a liczba wizyt ustalana jest podczas konsultacji i zależy od kondycji skóry pacjenta oraz danego problemu. Sama terapia nie wymaga specjalnego przygotowania. Zabieg nie jest bolesny, może powodować pewien dyskomfort (znieczulenie miejscowe). Po wizycie skóra może być zaczerwieniona, tkliwa, lekko obrzęknięta czy z niewielkimi zasinieniami, ale te objawy są normalne i ustąpią po niedługim czasie. Lekarz przekaże zalecenia pozabiegowe, by np. niektóre z objawów złagodzić. Przez kilka dni należy powstrzymać się od nakładania makijażu, korzystania z sauny czy opalania. Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania mikroprzeszczepu, w tym ciąża, karmienie piersią, niektóre choroby, posiadanie implantów metalowych czy rozrusznika serca, a także infekcje i stany zapalne skóry, dlatego najpierw skonsultuj się z naszym lekarzem.

Needle shaping Kielce – tutaj wykonasz zabieg – Gabinet Medycyny Estetycznej dr Karolina Pazera – kontakt >>>