Mezoterapia igłowa – leczenie łysienia głowy dutasterydem

Gabinet kosmetyczny dr. Karoliny Pazery w styczniu 2024 wprowadził do oferty nowy zabieg – mezoterapię igłową dutasterydem.

Mezoterapia igłowa dutasterydem co to jest?

Mezoterapia skóry głowy dutasterydem to zabieg stosowany w leczeniu łysienia androgenowego. Leczenie obejmuje śródskórne wstrzyknięcia dutasterydu – leku powszechnie stosowanego u pacjentów z problemem wypadania włosów. W przeciwieństwie do podawania doustnego, śródskórne wstrzyknięcie leku (przy zastosowaniu technologii mezoterapii) – bezpośrednio w okolice mieszków włosowych – ogranicza zapobiega przedostanie się leku do krwiobiegu i pozwala uniknąć wielu przykrych skutków ubocznych. Mezoterapia dutasterydem jest doskonałą opcją dla pacjentów, którzy nie tolerują leczenia finasterydem lub dutasterydem.

Mezoterapia dutasterydem – leczenie łysienia głowy

Łysienie androgenowe jest najczęstszą przyczyną wypadania włosów zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Badania epidemiologiczne wykazują, że u 80% mężczyzn i 40-50% kobiet w ciągu swojego życia rozwinie się łysienie androgenowe.

Inhibitory 5α-reduktazy są skuteczną metodą leczenia łysienia androgenowego. Dutasteryd jest skuteczniejszy od finasterydu ze względu na jego zdolność do hamowania 5α-reduktazy typu I i typu II (oba izoenzymy występują w mieszkach włosowych), a zatem jest skuteczniejszy w zmniejszaniu stężenia dihydrotestosteronu w skórze głowy.

Cykl mezoterapii dobiera się odpowiednio dla każdego pacjenta, jednak najlepsze rezultaty osiąga się wykonując co najmniej 3 zabiegi w serii.  Przed każdym zabiegiem pacjent przechodzi konsultacje na której jest badany i odpowiednio kwalifikowany.

Mezoterapia mikroigłowa opinie, efekty

Mezoterapia igłowa skóry głowy wymaga od pacjenta pewnej dozy cierpliwości. Wstępne rezultaty można zobaczyć po około 3-6 miesiącach od rozpoczęcia kuracji.

Mezoterapia igłowa cena

Sprawdź cennik >>>