Zabieg powiększania ust – jak długo utrzymuje się efekt?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najpopularniejszych obecnie zabiegów medycyny estetycznej. Mimo to pacjentki często, przychodząc po raz pierwszy, mogą nie wiedzieć wielu rzeczy na ten temat. A jednym z częstszych pytań jest: czy efekt zabiegu jest trwały, czy trzeba go powtarzać? Wątpliwości wyjaśnia dr Karolina Pazera z gabinetu medycyny estetycznej w Kielcach.

Zabieg modelowania i powiększania ust wykonuje się preparatem z kwasem hialuronowym. Ta substancja jest naturalnie występującym w naszych organizmach związkiem. Wraz z wiekiem jego ilość zmniejsza się, na czym traci między innymi skóra. Usta także cierpią na ubytku tej substancji – przesuszają się, wiotczeją, pojawiają się wokół nich drobne zmarszczki. Dlatego z pomocą może przyjść właśnie zabieg modelowania ust, który wykorzystuje specjalnie przygotowany preparat na bazie kwasu o właściwościach silnie nawilżających, regenerujących i doskonale wypełniających tkanki.

Powiększanie ust Kielce opinie

Preparat o konsystencji żelu jest podawany w wargi iniekcyjnie, a po pewnym czasie samoistnie zanika. Organizm go naturalnie wchłania. Dlatego aby utrzymać efekt procedury, należy ją co jakiś czas powtarzać.

Zwykle rezultat zabiegu utrzymuje się około 6 do 12 miesięcy, ale oczywiście bywa, że i dłużej. Dokładny czas do całkowitego wchłonięcia kwasu hialuronowego nie jest możliwy do określenia, ponieważ zależny jest od kilku czynników, w tym indywidualnych. Ważne są na przykład:

– ilość i jakość preparatu oraz metoda podania

– przestrzeganie zaleceń, które po wizycie przekazuje lekarz

– wiek i kondycja skóry pacjentki

– styl życia i ogólny stan zdrowia (np. palenie, spożywanie alkoholu przyspieszają degradację kwasu hialuronowego, więc u osób korzystających z tych używek efekt będzie krótszy).

Powiększanie ust kwasem hialuronowym Kielce

– Ilość oraz rodzaj preparatu są ustalane przez lekarza oraz po konsultacji z pacjentką. Ja zawsze dobieram dawkę, a także produkt tak, by uzyskać oczekiwany efekt – wyjaśnia dr Karolina Pazera. – Jeśli ma się wiedzę na temat anatomii oraz wprawę w wykonywaniu zabiegu modelowania ust, potrafi się uzyskać wiele rezultatów. Ta jedna procedura potrafi: zregenerować i nawilżyć suche, spękane wargi, powiększyć je bardziej lub mniej, podkreślić kształt i czerwień wargową, zlikwidować asymetrię ust, a nawet – dziąsłowy uśmiech. Ponieważ kwas hialuronowy doskonale wiąże wodę, po wizycie usta na długo pozostają zregenerowane. Niekiedy nawet po wchłonięciu się preparatu wargi wyglądają znacznie lepiej niż przed zabiegiem – wynika to z właściwości kwasu hialuronowego. Regularność zabiegu zapewnia ustom dobrą kondycję oraz młodszy, piękniejszy wygląd na długi czas. A nawet jeśli nie chcemy ponownie modelować ust, jednorazowy zabieg i tak przyniesie sporo korzyści.

 

Powiększanie ust Kielce, modelowanie ust Kielce – czytaj także: