Nieudany zabieg powiększania ust – co zrobić?

Okazyjne szkolenie, promocyjna cena często kuszą pacjentów, by zdecydowali się na zabiegi medycyny estetycznej, najczęściej  powiększanie ust. Jeśli osoba wykonująca zabieg jest odpowiednia – wszystko zakończy się happy endem. Bywają jednak i takie sytuacje, że historię kończy dramat…

Promocja miała przyciągnąć, a pacjent trafił w miejsce, w które nigdy trafić nie powinien. Zabieg przeprowadził ktoś niewłaściwy: może początkujący, bez gruntownej wiedzy, umiejętności lub profesjonalnego zaplecza. W konsekwencji zamiast pięknego efektu może zdarzyć się – w najlepszym wypadku – niezadowalający wygląd. W najgorszym – groźne powikłania.

Nieudany zabieg powiększania ust – co zrobić?

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym przy nieumiejętnym operowaniu tą substancją i nieznajomości jej działania to prawdziwa plaga naszych czasów. Mnóstwo osób próbuje swoich sił w branży, jaką jest medycyna estetyczna, z chęci zysku, nie myśląc o tym jak lekarz – by pomagać. Gdy zdarzy się już taka nieudana „wizyta”, wówczas należy jak najszybciej szukać profesjonalnej pomocy.

Lips Emergency – na pomoc pacjentom

W naszym gabinecie często pojawiali się pacjenci z podobnymi problemami, dlatego postanowiliśmy uruchomić Lips Emergency. W jego ramach oferujemy leczenie powikłań po nieudanych zabiegach powiększania ust.

Do najczęstszych skutków złej iniekcji kwasu hialuronowego, z którymi mamy do czynienia, należą:

– powikłania estetyczne (niewłaściwy kształt ust, asymetria ust, nierówności, grudki na ustach)

– niedokrwienie tkanek i w konsekwencji martwica

– ziarniniaki

– reakcje alergiczne na składniki preparatu

Nieudany zabieg powiększania ust – jak pomagamy?

Zdarza się, że kwas hialuronowy należy usunąć, bo podano go za dużo lub niewłaściwie. Niekiedy wystarczy nakłucie grudki na ustach i mechaniczne usunięcie kwasu. Bywają i przypadki poważniejsze, w których z pomocą przychodzi hialuronidaza. W rękach właściwego lekarza potrafi zdziałać cuda – to lek na niejedno powikłanie. Ten związek w naturalny sposób rozpuszcza kwas hialuronowy. Dzięki temu można np. przywrócić właściwy kształt ust, wyrównać je i doprowadzić do odpowiedniego stanu. Jednak podanie jej wymaga ogromnej wiedzy, doświadczenia i niebywałej precyzji – więc niewiele gabinetów korzysta z tego rozwiązania. Przed podaniem hialuronidazy doświadczony profesjonalista powinien, przede wszystkim, zadbać o bezpieczeństwo pacjenta. W tym celu musi przeprowadzić dokładny wywiad, zrobić próby uczuleniowe, a w razie czego dysponować wiedzą i środkami, by szybko i sprawnie działać – np. w razie ewentualnej reakcji alergicznej.

Mimo skutecznych sposobów na powikłania po powiększaniu ust, które z powodzeniem stosujemy w naszym gabinecie, polecamy przede wszystkim kierować się zasadą: „lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Każdy zabieg medycyny estetycznej należy poprzedzić dokładnym rozeznaniem i upewnić się, że oddajemy się we właściwe ręce. A jeśli już coś pójdzie nie tak – także wówczas nasze zdrowie powierzmy profesjonaliście.