Fakty i mity o powiększaniu ust

Czy to prawda, że zabieg bardzo boli? Czy są metody, żeby powiększone usta wyglądały bardzo naturalnie? Czy efekt zabiegu jest trwały? Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym.

Powiększanie ust Kielce – czy boli?

Zabieg modelowania ust jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej w naszym gabinecie. Jednak często pacjentki mają wiele obaw dotyczących tej procedury. Pierwszą jest oczywiście ból. Ale przecież lekarzowi nie zależy na tym, żeby pacjenta bolało. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym: na kilkadziesiąt minut wcześniej na usta i okolice nakłada się specjalny krem znieczulający. Poza tym korzystamy z najwyższej jakości preparatów, które zawierają dodatkowo znieczulającą lidokainę. Jeśli dodać do tego doświadczenie dr Karoliny Pazery – naprawdę nie ma się czego obawiać. Usta to specjalność dr Pazery, potrafi ona szybko i profesjonalnie przeprowadzić zabieg, by był jak najbardziej komfortowy dla pacjentki.

Czy usta muszą wyglądać nienaturalnie?

Pacjentki przed pierwszą wizytą boją się często, że efekt zabiegu będzie sztuczny, a usta – „przepompowane” kwasem hialuronowym. Niewłaściwe techniki, kiepskie preparaty i nieumiejętnie wykonane zabiegi, nie zawsze przez osoby uprawnione – rodzą takie obawy. Dlatego żeby być pewnym pięknego, naturalnego rezultatu trzeba zdecydować się na dobrego, doświadczonego lekarza, potrafiącego powiększyć usta w bardzo naturalny sposób. Dr Pazera wypracowała w tym celu własną, autorską technikę: Perfect Lips. Daje ona bardzo satysfakcjonujące rezultaty, współgrające z urodą pacjentki tak, żeby wydawało się, że wargi były takie od zawsze.

Powiększanie ust Kielce

Czy zabieg tylko powiększa usta?

Nie, preparat na bazie kwasu hialuronowego, którego używa się podczas procedury modelowania ust, może działać na kilka sposobów. W zależności od rodzaju preparatu i jego ilości możemy uzyskać np. tylko efekt nawilżenia i odmłodzenia ust lub poprawienia ich konturu. Doświadczony lekarz tak dobierze produkt, jego ilość oraz metodę podania, że może również zlikwidować asymetrię warg lub uśmiech dziąsłowy. Może oczywiście też wypełnić usta w stopniu mniejszym lub większym. Zależnie od preferencji pacjentki, ale działanie to zawsze powinno harmonizować z rysami twarzy, by upiększać, a nie oszpecać.

Czy rezultaty zabiegu są trwałe?

Modelowanie ust kwasem hialuronowym nie jest procedurą o trwałych efektach. Nie robi się tego tylko raz. Preparat z czasem się wchłania, a proces ten jest uzależniony od wielu czynników, jednak przeciętna trwałość to od kilku do kilkunastu miesięcy. Potem należy zabieg powtórzyć, jeśli rezultat ma być zachowany. Co w sytuacji, gdy jednak mamy ochotę wcześniej wrócić do swoich ust? Wtedy z pomocą przychodzi hialuronidaza, czyli enzym niwelujący kwas hialuronowy. Jednak jej podanie wymaga doświadczenia oraz wprawy. W naszym gabinecie jest możliwość wykonania zabiegu z hialuronidazą, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dr Pazera, używając preparatu, pomaga także osobom, które zgłaszają się do gabinetu z powikłaniami po nieumiejętnie przeprowadzonych zabiegach.

Czy usta od razu po zabiegu mają ostateczny kształt?

Usta są bardzo delikatnym obszarem. Iniekcja preparatu może powodować, że usta po zabiegu bywają obrzęknięte, niekiedy mogą pojawić się na nich drobne zasinienia lub zaczerwienienie. Potrzeba więc zwykle kilku dni, by preparat się odpowiednio ułożył, a wargi – wygoiły. To normalny proces. Zwykle na efekt ostateczny czekamy ok. 2 tygodni.

Powiększanie ust Kielce, modelowanie ust Kielce – czytaj także: