Powiększanie ust? Naturalnie!

Pięknie zarysowane, pełne, nawilżone usta to marzenie niejednej osoby. Wielu z nas obawia się jednak, że medycyna estetyczna nie jest w stanie poprawić natury bez efektu sztuczności. Czy rzeczywiście zabieg modelowania ust może przynieść zadowalający, a jednocześnie naturalny wygląd?

Uspokajamy – tak, oczywiście! Jednak należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, aby to osiągnąć. Pierwsza i podstawowa zasada, aby wszystkie zabiegi medycyny estetycznej były zakończone sukcesem, to oddać się w dobre ręce. Osoba wykonująca zabieg powiększania / modelowania ust powinna być odpowiednio wykształcona i przeszkolona oraz mieć bogate doświadczenie w tym aspekcie. Najlepszym wykładnikiem będą pozytywne opinie pacjentów, a także zdjęcia przed i po zabiegu. Warto w tym celu zapoznać się z profilem, który ma dany gabinet medycyny estetycznej w mediach społecznościowych czy na portalach branżowych.

Dobry lekarz medycyny estetycznej dysponuje wieloma rodzajami preparatów oraz zna różne techniki powiększania ust. Dobierze je właściwie i doradzi indywidualnie. Jako pacjenci nie bójmy się w gabinecie zadawać pytań ani odpowiadać na nie. Nasze potrzeby na pewno zostaną uwzględnione, a jeśli coś wzbudzi wątpliwości podczas konsultacji – zostaniemy o tym poinformowani.

Z czego możemy wybierać, jeśli chodzi o zabiegi? Obecnie wśród pacjentów odwiedzających gabinety popularne są właśnie te metody, które subtelnie podkreślają piękno. Zbyt przerysowane usta czy policzki odchodzą w zapomnienie, również za sprawą coraz lepszych technik i preparatów. Wśród nich przeważa modelowanie ust kwasem hialuronowym. To naturalna substancja, która występuje w naszym organizmie. Podaje się ją specjalną strzykawką w postaci żelowego wypełniacza. Odpowiednio zaaplikowana pozwala uzyskać następujące rezultaty: nawilżenie ust (subtelny, piękny efekt, jak po nałożeniu pomadki ochronnej), powiększenie ust (ilość wypełniacza stanowi o bardziej lub mniej pełnych wargach, dobry lekarz medycyny estetycznej wie, jaka dawka jest właściwa dla określonego efektu), korekta kształtu ust, które są niesymetryczne, odmłodzenie ust (wygładzenie ich powierzchni, wypełnienie).

Czasem jednak bywa i tak, że mimo naszego spełnionego marzenia o bardzo wydatnych ustach stwierdzimy, że wolimy nieco mniejsze wargi. Co wtedy? Spokojnie! Kwas hialuronowy po pewnym czasie samoistnie zanika w naszym organizmie (zwykle to kwestia kilku/kilkunastu miesięcy). Jeśli jednak chcemy z jakichś powodów cofnąć naszą decyzję szybciej, wówczas lekarz może skorzystać z hialuronidazy i rozpuścić za jej pomocą nadmiar kwasu. Jednak nie każdy lekarz medycyny estetycznej wykonuje zabieg z hialuronidazą, a na pewno niewielu się w tym specjalizuje – miejmy to na uwadze przed wyborem gabinetu. Przed takim zabiegiem wymagana jest także konsultacja.

Pamiętajmy, że medycyna estetyczna została stworzona przez ludzi dla ludzi. Nie bójmy się jej. Jeśli jesteśmy u właściwej osoby, ona wie, co robi. Dostrzeże nasze piękno i wydobędzie je tak, by niczym nie zakłócić naszego naturalnego wyglądu.