Modelowanie ust – musisz to wiedzieć!

Modelowanie ust to od kilku lat niezmiennie jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Za pomocą preparatów z kwasem hialuronowym można uzyskać naprawdę wiele efektów i zaspokoić różne oczekiwania pacjentek. Jednak jeśli zależy nam na jak najlepszym rezultacie, należy przede wszystkim wybrać właściwego lekarza.

Modelowanie ust Kielce – efekty zabiegowe

– Modelowanie ust to tak naprawdę bardzo ogólna nazwa. Pod nią kryje się cały wachlarz możliwości, które dobry lekarz potrafi wykorzystać – mówi dr Karolina Pazera (Gabinet Medycyny Estetycznej dr Karolina Pazera, Kielce). – Zazwyczaj mówiąc o tej procedurze, pacjenci mają na myśli powiększanie ust kwasem hialuronowym, a to tylko jedna z dróg. Dobrze dobranym preparatem, jego odpowiednią dawką i metodą podania możemy zyskać następujące rezultaty:
– zwiększenie objętości warg
– wymodelowanie, podkreślenie kształtu ust
– korekcja asymetrii ust
– nawilżenie i ujędrnienie ust
– rewitalizacja czerwieni wargowej
– zniwelowanie dziąsłowego uśmiechu

Modelowanie ust Kielce – techniki zabiegowe

Wraz z rosnącym zainteresowaniem procedurą modelowania ust pojawia się coraz więcej metod, którymi wykonuje się zabiegi. Są wśród nich zarówno te o zdecydowanych, nieraz mocno przerysowanych efektach, jak i te finalnie delikatniejsze, bardzo naturalne. Obecnie zauważa się, że górę biorą jednak techniki dążące do jak najsubtelniejszego podkreślenia urody pacjentki.

– Trend naturalności to kierunek, w którym ostatnio coraz częściej zmierza medycyna estetyczna – mówi dr Pazera. – Jest to bardzo korzystny według mnie nurt. Uważam, że zabiegi estetyczne powinny działać tak, aby nikt nie zauważał po naszym ciele zewnętrznej ingerencji. Zwłaszcza jeśli dotyczy to takich miejsc jak usta. To element, który potrafi wspaniale dopełnić naszą urodę, ale niewłaściwie wymodelowany może zwyczajnie oszpecić twarz. Dlatego poszukując różnych metod, wypracowałam własną: PerfectLips, która zakłada, że efekt zabiegowy ma być jak najbliżej natury. Nadając kształt oraz wielkość wargom, uwzględniam różne czynniki, w tym anatomiczne, żeby usta harmonizowały z rysami twarzy.

Jeśli więc zależy nam na naprawdę pięknym wyglądzie, warto zdecydować się na ten rodzaj zabiegu z subtelnym finałem. Inaczej może okazać się, że za chwilę trzeba będzie dokonać korekty, co nie zawsze jest proste. Poza tym warto wiedzieć, że niektóre modne techniki na nietypowe kształty ust czy ich wyjątkowo duży rozmiar mogą przynieść niebezpieczne komplikacje.

Modelowanie ust – możliwe powikłania

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej modelowanie ust może wiązać się z następstwami w postaci powikłań. Dlatego tak ważne jest, żeby od samego początku zaufać profesjonaliście, który ma bogatą wiedzę oraz doświadczenie zabiegowe. Jeśli powikłanie wystąpi, osoba, do której się zwrócimy po pomoc, powinna umieć radzić sobie w takich sytuacjach. – Leczenie powikłań po zabiegu modelowania ust wymaga szczególnych zdolności i szerokiej wiedzy lekarskiej, więc nie należy do łatwych. W moim gabinecie podejmuję się wsparcia w tego typu przypadkach. Konsultuję i wdrażam odpowiednie procedury dotyczące powikłań o różnym charakterze (np. migracje, grudki). Potrafię operować hialuronidazą – enzymem rozpuszczającym kwas hialuronowy. Dzięki
tej substancji można dokonać korekty nieumiejętnie przeprowadzonego zabiegu z kwasem hialuronowym, a niejednokrotnie przynieść ratunek w sytuacji bardzo poważnego zagrożenia.

Jak widać, przed wykonaniem zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym warto mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim należy oddać się we właściwe ręce, które zagwarantują nam nie tylko piękno, ale także bezpieczeństwo.

Lek. med. Karolina Pazera, absolwentka Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie i studiów podyplomowych Kosmetologia – Medycyna Estetyczna dla Lekarzy w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Ze światem medycyny estetycznej związana od ponad 10 lat. Swoje umiejętności doskonaliła pod okiem najlepszych, brała udział w wielu branżowych kongresach, jak IMCAS w Paryżu czy JADE w Sopocie. Stale pogłębia swoją wiedzę, a także dzieli się nią podczas prowadzonych przez siebie szkoleń i warsztatów.

 

Czytaj więcej o zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym >>>

Gabinet Medycyny Estetycznej dr Karolina Pazera
ul. Planty 13/6
25-508 Kielce
+48 538 108 175
www.drpazera.pl

Powiększanie ust Kielce, modelowanie ust Kielce – czytaj także: