Czy powiększanie ust boli?

Tam, gdzie jest igła – zwykle jest obawa, że będzie bolało. A ponieważ wargi są bardzo delikatnym obszarem, wiele pacjentek tym bardziej boi się zabiegu modelowania ust. Czy rzeczywiście jest czego? Odpowiada lek. med. estetycznej Karolina Pazera.

Jak uspakaja Pani swoje pacjentki, kiedy pytają o ból?

– Kiedy pacjentka przychodzi do mojego gabinetu po raz pierwszy, zwykle pyta od razu: czy będzie bolało? Nic dziwnego, zwykle igła kojarzy nam się nieprzyjemnie i od razu z doznaniami bólowymi. Jak przekonuję swoje pacjentki? Zwykle podaję im kilka argumentów – mówi dr Karolina Pazera z gabinetu medycyny estetycznej w Kielcach.

– Po pierwsze: jestem doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej. Wykonuję swój zawód od ponad 10 lat i jednym z moich zabiegów koronnych jest właśnie modelowanie ust. Czy gdyby ta procedura była tak bolesna, nadal miałabym tyle pacjentek na ten zabieg?

Powiększanie ust Kielce

A czy podczas zabiegu korzysta Pani ze środków znieczulających?

– Tak, to kolejny argument dla pacjentek: zabieg powiększania/modelowania ust kwasem hialuronowym przebiega w miejscowym znieczuleniu. Na kilkanaście lub kilkadziesiąt minut przed iniekcją pokrywam okolicę zabiegową specjalnym kremem znieczulającym. Powoduje on charakterystyczne „cierpnięcie”, gdy zaczyna działać. I dopiero gdy pacjentka jest odpowiednio znieczulona, podaję preparat. Jakby tego było mało, korzystam wyłącznie z doskonałych, certyfikowanych produktów, które dodatkowo są często ze znieczulającą lidokainą. Dla podwójnego komfortu.

Co więc może po takim znieczuleniu odczuwać pacjentka?

– Zwykle pacjentki mówią, że czują lekkie ukłucie, rozpieranie podczas iniekcji, natomiast nie są to doznania nie do przejścia, zapewniam. Ból jest kwestią bardzo indywidualną. To, co dla jednych jest bolesne, innym wydaje się nieodczuwalne. Dlatego moja złota rada dla pacjentek jest zawsze taka: nie słuchajcie opinii innych na ten temat. To, że ktoś mówi, że jakiś zabieg jest bardzo bolesny, w Waszym przypadku może okazać się zupełnie innym doświadczeniem. Nie warto się niepotrzebnie nastawiać negatywnie. Wręcz przeciwnie: zaufajcie moim umiejętnościom i na ten naprawdę krótki moment po prostu nie myślcie o cudzych wrażeniach. Robicie to dla siebie, tak jak setki innych osób przed Wami.

Powiększanie ust w Kielcach

– Na koniec warto też dodać, że bardzo ważne podczas zabiegu modelowania ust jest też to, jak ktoś wykonuje ten zabieg. Wprawna dłoń i odpowiednia technika to gwarancja jak największego komfortu pacjentki. Dlatego by być zadowolonym z takiej wizyty i czuć się bezpiecznie oraz pewnie – także w kwestiach bólowych – trzeba zaufać dobremu lekarzowi. To podstawa.

Powiększanie ust Kielce, modelowanie ust Kielce – czytaj także: